Blog

Ankara Çeki Demiri Montajı

Ankara Çeki Demiri Montajı

Ankara Çeki Demiri Montajı

Ankara Çeki Demiri Montajı

Ankara çeki demiri montajı güvenilir bir firma ile yapıldığında büyük kolaylık sağlar. Çeki demiri, iki aracı birbirine bağlayan metal bir aksesuardır. Bu ünite, genellikle arka tamponun hemen altında, motorsuz tekerlekli veya tekerleksiz olan araçları çeker. Ankara çeki demiri, bazı araç üreticileri tarafından sunulan isteğe bağlı bir cihazdır ve araca sonradan da takılabilir. Birçok firma araca özel çeki demiri üretmekte ve kullanmaktadır. Bu açıdan ürünleri internette kolayca bulabilirsiniz. Firma ile iletişime geçerek aracınıza çeki demiri takmak istediğinizi belirtebilirsiniz. Çeki demiri montajı için ise arabanın parçalarını daha sonra bir araya getirmek için çalışma planlamak gerekir. Ardından çizilen proje tarafınıza teslim edilir. Bu proje için aracın muayene istasyonuna getirilmesi gerekmektedir. Muayene istasyonunda, detaylı araç muayenesi yapılacak ve muayeneden geçen araç onaylanacaktır. Bundan sonra yapmanız gereken araç ehliyetinizi yenilemek ve çekici ehliyeti almaktır. Satın alınan çeki demirinin kaliteli olması ise güvenli sürüş için çok önemlidir.

Çeki Demiri Nedir?

Ulaşım söz konusu olduğunda, çeşitli özelliklerde öne çıkan oto aksesuarları bulunmaktadır. Farklı özelliklere sahip araç ve gereçler, farklı amaçlar için işlevsel olarak kullanılmaktadır. Çeşitli işlevlere sahip çeki demirleri aracın önemli bir parçasıdır. Ankara çeki demiri modeli, iki farklı araç arasında güvenli ve güçlü bir bağlantı oluşturmak için kullanılır. Bu tür önlemleri yük taşıma kapasitesi için tercih edilir. Elektrikli ve elektrikli olmayan araçlar kendi kendine hareket edemiyorsa çekici araç gerekebilir. Aracın güvenli bir şekilde çekilmesini sağlamak için bir güvenlik sistemi mevcut olmalıdır. Aracın kolay hareket etmesi için bu bağlantıyı sağlamak için çeki demirini kullanabilirsiniz.

Çeki Demiri Nasıl Çalışır?

Farklı ihtiyaçları karşılamak için Ankara çeki demiri kullanılır. Çeşitli römorklarla elektrikli olmayan tekerlekli araçları çekmek için yaygın olarak kullanılırlar. Normalde dairesel olan çeki demiri dikey olarak hareket edebilir. Bu sayede kolayca kancaya yerleştirilebilir. Ayrıca kanca makas şeklinde farklı açılara sahip ürünler de mevcuttur. Bu kancalar, halkaya kolayca sığacak şekilde aşağı doğru hareket ettirilebilir. Kurtağzı ​​tasarımı bu konuda daha güvenli kullanım sağlayabilir. Aynı zamanda, farklı yük kapasitesine ve çekme kapasitesine sahip çeki demirlerini de kullanabilirsiniz. Bu sayede doğru ağırlıktaki bir aracı çekebildiğinizden emin olursunuz. Çünkü aksi takdirde hasar ve kaza riski vardır.

Çeki Demiri Montajı

Sürücülere zor durumlarda yardımcı olan oto aksesuarlarından biri olan Ankara çeki demiri, çeşitli araç modellerinde üretilmektedir. Çeki demirleri kamyon, araba, traktör veya motosiklet gibi her türlü araçta kullanılabilir ve montajı kolaydır. Tüm araçlara uygun modeller profesyoneller tarafından temin edilir ve montajı yapılır. Kolay ve rahat montajın ardından her türlü araçta kullanılabilen fonksiyonel ürünler dayanıklı yapı avantajına sahiptir. Uzun yıllar aynı kalitede kullanılabilen bu ürünler, halat gibi aletler için fonksiyonel olarak tercih edilmektedir. Farklı modelleri göz önünde bulundurarak aracınız için doğru ürünü rahatlıkla satın alabilirsiniz. Ardından firma ile iletişime geçerek montajını yaptırabilirsiniz.

Çeki Demirinde Nelere Dikkat Edilmeli?

Çoğu otomobil için sabit bir çeki demiri veya çıkarılabilir bir çeki demiri arasında seçim yapabilirsiniz. Ayrıca Ankara çeki demiri fiyat avantajı vardır. Çıkarılabilir olanların sabit olanlara göre daha büyük bir avantajı vardır. Sökülebilir çeki demirinin en büyük avantajı gizliliktir. Çeki demiri gerekmediğinde çıkarılabilir ve bagajdaki bir çantada saklanabilir. Bu açıdan çeki demiri seçmeden önce bu ürünü ne sıklıkla kullanacağınızı belirlemelisiniz. Ardından, bu ürünü ne için kullanacağınıza karar vermek önemlidir. Son olarak, çeki demirinin aracın tasarımını etkileyip etkilemediğini belirleyebilirsiniz. Bu sayede ihtiyacınıza uygun olan çeki demirini bulabilirsiniz.

Çeki Demiri Ruhsata İşletme

Çeki demirini araca takmak için araç üreticisi/tipi bilgilerine ve yük kapasitesine göre Ankara çeki demiri seçmeniz gerekir. Araca monteli çeki demirleri, Avrupa standardı ECE R55 ve EC 94/20 uygunluk sertifikası gerektirir. Çeki demirinin montajı ise, sertifikalı bir servis aracılığıyla bir profesyonel tarafından yapılmalıdır. Ruhsatın tescili için gerekli olan ‘TSE Montaj Uygunluk Raporu’ montajı yapan firma tarafından oluşturulur. Ardından TSE araç yönetim merkezinde rezervasyon yapılarak araç içi çekme işleminin tasarımı onaylanır ve yetkilendirilmiş çekme işlemi en yakın noter tarafından gerçekleştirilir. Araç muayenesi yapılmamış ise muayene firmasına ve işletme projesine aktarılır ve daha sonra işlem yapılır.


scroll up