Blog

Ankara Çeki Demiri Nedir?

Ankara Çeki Demiri Nedir?

Ankara Çeki Demiri Nedir?

 

Ankara çeki demiri nedir sorusu araç sahipleri tarafından merak edilir. Taşıma araçları söz konusu olduğunda, çeşitli özellikleri ile öne çıkan otomobil aksesuarları bulunmaktadır. Farklı özelliklere sahip ürünler, farklı amaçlar için kullanılmaktadır. Çeşitli işlevlere sahip parçalar aracın önemli bir parçasıdır. Ankara çeki demiri, iki araç arasında kullanılır. Bu açıdan güvenli ve güçlü bir bağlantı oluşturmak için bu ürün tercih edilir. Bu tür ölçümler yük kapasitesi için uygundur. Elektrikli olan ve olmayan bir araç kendi başına hareket edemiyorsa, bir çekiciye ihtiyacınız olabilir. Aracı güvenli bir şekilde çekmek için bir güvenlik sistemi kurulmalıdır. Arabanın rahat hareket edebilmesi için bu bağlantıyı yapmak için dümeni kullanabilirsiniz.

Ankara Çeki Demiri Seçimi

Araçlar için çıkarılabilir veya sabit olan Ankara çeki demiri vardır. Bu yüzden bu modeller arasında seçim yapabilirsiniz. Ayrıca bu çeki demirleri fiyat avantajına sahiptir. Çıkarılabilir olanlar sabit olanlara göre büyük bir avantaja sahiptir. Çıkarılabilir olanların en büyük avantajı gizlilik sağlamasıdır. Çeki demirine ihtiyacınız yoksa çıkarıp bagajın içindeki bir cebe koyabilirsiniz. Bu bakımdan çeki demiri seçmeden önce dikkat edilmesi gerekilen kriterler vardır. Bunlardan ilki ise bu ürünü ne sıklıkta kullanacağınızı belirlemeniz gerektiğidir. Ardından, bu ürünün ne için kullanılacağına karar vermek önemlidir. Son olarak, direksiyon simidinin aracın tasarımını etkileyip etkilemediğini belirleyebilirsiniz. Bu sayede ihtiyaçlarınız için doğru bir ürün bulabilirsiniz.

Ankara Çeki Demiri İşleyişi

Çeki demirleri, çeşitli ihtiyaçları karşılamak için kullanılmaktadır. Farklı tipte römorklara sahip tekerleksiz elektrikli araçları çekmek için yaygın olarak kullanılırlar. Normal yuvarlak sürükle çubukları dikey olarak hareket ettirilebilir. Bu sayede kancaya kolayca yerleştirilebilir. Bazı ürünlerin makas şeklinde farklı açıları vardır. Bu kancalar, kolay halka montajı için aşağı hareket ettirilebilir. Kurtağzı tasarımı bu konu ile ilgili daha güvenli bir kullanım sağlar. Farklı yüklere ve çekme kapasitelerine sahip Ankara çeki demiri kullanmak da mümkündür. Bu şekilde doğru ağırlıktaki bir aracı çekeceğinizden emin olabilirsiniz. Aksi takdirde, hasar ve kaza riski vardır. Bu açıdan doğru tercihler yapmak önemlidir.

Ankara Çeki Demiri Montajı

Ankara çeki demir montajını güvenilir bir firmada yapmak gerekir. Çeki demiri, iki aracı birbirine bağlar. Bu ünite, aracı genellikle arka tamponun hemen altında olmak üzere elektrikli tekerleklerle veya bunlar olmadan çeker. Çeki demiri, bazı otomobil üreticileri tarafından sunulan isteğe bağlı bir cihazdır. Bu açıdan araca sonradan takılabilir. Birçok firma araca özel çeki kancaları üretmekte ve kullanmaktadır. Bu noktada ürünü internetten kolayca bulabilirsiniz. Firma ile iletişime geçerek otomatı arabanıza bağlamak istediğinizi söyleyebilirsiniz. Çeki demirinin takılması için, araç bileşenlerinin yeniden montajını daha sonraki bir tarihte planlamanız gerekecektir. Daha sonra çizilen proje size teslim edilecektir. Bu projede aracın muayene istasyonuna getirilmesi gerekmektedir. Muayene istasyonunda detaylı araç muayeneleri yapılır ve muayeneden geçen araçlar onaylanır. Bundan sonra yapmanız gereken tek şey araç ehliyetinizi yenilemek ve çekici ehliyeti almaktır. Satın aldığınız çeki demirinin kalitesi güvenli sürüş için çok önemlidir.

Ankara Çeki Demiri Modelleri

Sürücülere zor durumlar için yardımcı olan Ankara çeki demiri çok çeşitli araçlar için üretilmektedir. Çeki demiri kamyonlar, arabalar, traktörler ve motosikletler dahil her tür araçta kullanılabilir. Bunun yanı sıra kurulumu kolaydır. Tüm araçlara uygun modeller vardır. Bunlar ise profesyoneller tarafından temin edilir ve montajı yapılır. Fonksiyonel, montajı kolay ve pratik ürünler dayanıklı olma avantajına sahiptir. Eşit kalitede ve uzun yıllar dayanabilen bu ürünler, halata benzeyen aletler için işlevsel olarak tercih edilmektedir. Farklı araç tiplerine bakarak aracınız için doğru ürünü kolayca satın alabilirsiniz. Daha sonra montaj için şirketle iletişime geçebilirsiniz.

Ankara Çeki Demiri Kullanımı

Çeki demirini araca takmak için araç üreticisine/tipine ve aracın ağırlığına göre Ankara çeki demiri seçmeniz gerekmektedir. Bu ürünler, ECE R55 ve EC 94/20 Avrupa standartlarına uygunluk sertifikası gerektirir. Demirin montajı, profesyonel bir atölye aracılığıyla bir uzman tarafından yapılmalıdır. Montaj firması ruhsat kaydı için gerekli olan ‘TSE Montaj Uygunluk Raporu’nu oluşturur. Çekme prosedürünün tasarımı TSE Araç Yönetim Merkezi'nde rezervasyon ile onaylanır. Ardından izin verilen çekme işlemi en yakın noter tarafından yapılır. Aracın revizyonu yapılmamış ise yönetim için araç muayene firmasına ve proje yönetim kuruluna devredilecektir.


scroll up