Blog

Çeki Demiri Nedir?

Çeki Demiri Nedir?

Çeki Demiri Nedir?

Çeki Demiri Nedir?

Çeki demiri nedir? Araştırması yaptığında öncelikle insanların karşısına araçların yolda kaldığında başka bir araç yardımı ile aracın çekilebilmesi ne yarayan takılıp çıkarılabilen kılavuzluk demir çıkmaktadır. Ancak römork bağlantısının bir diğer adı olan çeki demiri Ankara başta olmak üzere Türkiye'nin dört bir yanında yoğun olarak kullanılmaktadır. Araç arkası şase üzerine birçok farklı sistemin hazırlanarak istenilen yerlere taşına bilmesine imkan sağlayan çeki demiri her araca uygun olarak üretilebilmektedir. Son dönemlerde sıkça karşımıza çıkan offroad araçlarında da tercih edilen çeki demiri farklı tasarımlarıyla her tülü araçta kullanılabilmektedir.

Çeki Demiri Ne İşe Yarar?

Çeki demiri binek veya ticari araçların arkasına römork ve benzeri tekerlekli sistemlerin takılarak istenilen yere istenilen malzemeleri götürülmesine yaramaktadır. Uygun şaseli bir römork çeşni demiri sayesinde tekne motosiklet, çeşitli yükler ve hatta otomobil dahil çekilebilir. Aracın özelliğine ve yük çekme kapasitesine göre çeşitli karavanlarda araçların çeki demiri sayesinde istenilen yerlere götürülebilmektedir. Çeki demiri 750 kilo altında ve 750 tl’nin üstündeki yükler için farklı çeşitlerle kullanıcılara sunulmaktadır. Çeki demiri özel üretilmiş offroad araçlarında, arazi veya suv araçlarda İsteğe göre fabrika çıkışında bulunabilmektedir. Ancak birçok binek araçta çeki demiri bulunmamaktadır. Çeki demiri bulunmayan ancak herhangi bir taşıt çekme gücünde olan bütün araçlara çeki demiri montajı yapılabilir.

Çeki Demiri Montajı Yapan Yerler Ankara

Çeki demiri Ankara genelinde yoğun olarak kullanılmaktadır. Özel Offroadtutkunları ya da arazi aracı tercih eden kullanıcılar fabrika çıkışında çeki demiri bulunmayan araçlarına uygun çeki demirini sonradan monte edilebilmektedir. Ancak belirli bir yüke kadar dayanım sağlanabilmesi yolda kazalara sebebiyet verilmemesi için profesyonel bir ekip tarafından çeki demiri montajının yapılması gerekmektedir. Standartlara uygun malzemelerin kullanılması da profesyonellik kadar önemlidir. Aynı zamanda çeki demiri trafikte kullanmayı sağlarken yanı sıra elektrik aksamının da çeki demiri ile beraber döşenmesi gerekmektedir. Aksi takdirde fren veya sis lambalarının Aktarılmaması büyük kazalara neden olabilir. Çeki demiri Ankara YenimahalleOstim bölgesinde bulunan firmamız tarafından dünya standartlarında üretilmekte olup garantili ve belgeli olarak her türlü Aracınız için uygun montajı yapılmaktadır


scroll up